Кім Чен Ин задоволений: його люди ніколи не крали так багато

Північна Корея захопила лідерство у крадіжці криптовалюти у світі

Кібератаки, організовані хакерами з Північною Кореєю, досягли нового рівня у 2024 році. За даними компанії Chainalysis, яка спеціалізується на аналізі блокчейну, минулого року з криптовалютних платформ було викрадено 2,2 мільярда доларів, з яких понад 60% вкрали північнокорейські хакери.

Згідно з даними звіту Chainalysis, у 2024 році кількість викрадених коштів зросло приблизно на 21,07% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 2,2 мільярда доларів. Більше крали лише у 2021 – 3,3 млрд та 2022 – 3,7 млрд доларів. Однак цього року зросла кількість окремих інцидентів злому з 282 у 2023 році до рекордних 303 у 2024 році.

Північна Корея стала лідером серед країн, залучених до кібератак. У 2023 році афілійовані з Північною Кореєю хакери вкрали приблизно 660,50 мільйонів доларів у 20 інцидентах, а у 2024 році їх "прибутки" зросли удвічі. У 47 окремих інцидентах хакери з цієї країни викрали більш ніж половину загальної суми — 61% коштів за рік або ж понад 1,3 мільярда доларів. Це найбільша сума, яка була отримана від хакерської діяльності КНДР.

"Хакери, пов’язані з Північною Кореєю, стали сумно відомими своєю витонченою та невпинною торгівлею, часто використовуючи сучасне шкідливе програмне забезпечення, соціальну інженерію та крадіжку криптовалюти, щоб фінансувати фінансовані державою операції та обходити міжнародні санкції", - йдеться у звіті Chainalysis.

Американські та міжнародні чиновники заявляють, що викрадені криптовалюти стали важливим фінансовим ресурсом для режиму Кім Чен Ина, особливо в умовах міжнародних санкцій. Фінансовані державою хакери допомагають Північній Кореї уникати обмежень і підтримувати свої військові програми.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Кім Чен Ин наказав терміново фарбувати автобуси. Яка причина.

Також "Коментарі" писали про ім'я людини, яка могла створити першу у світі криптовалюту біткоїн.