Такого не вимагали навіть у країн Африки: аналітик розповів про умови співпраці України та МВФ

МВФ буде отримувати від Нацбанку України великі обсяги інформації про обіг грошей. Такі умови Фонд не ставив навіть африканським країнам.

Експерт аналітичного центру "Об’єднана Україна" Олексій Кущ назвав умови співпраці України та Міжнародного валютного фонду. За його словами, МВФ стає головним центром контролю за рухом фінансів в Україні.

Олексій Кущ заявив, що НБУ буде надавати МВФ такі обсяги інформації, що Нацбанк України можна оголосити "безбалансовим відділенням Фонду".

"Там і звіти щодо структури резервів, і зовнішніх транзакцій: платежів за держборгом, надходжень з експорту-імпорту українських компаній, і зовнішніх активів 35 найбільших українських банків та операції населення. Це безпрецедентний обсяг інформації, що запитується, такого не вимагали навіть у африканських країн", - вважає Кущ.

За словами експерта, МФВ видає нові кредити для України, щоб оплатити старі, які були надані Міжнародним валютним фондом. Проте, цього разу з більшими відсотками.

"Сам кредит МВФ піде виключно на оплату старих боргів України перед фондом та виплату відсотків за ними. По суті йде заміщення (погашення) старого дешевого боргу України перед МВФ, який було взято під 2%, новим мегадорогим боргом під 7%. Тобто Україні не лише не списали борг перед МВФ, а й рефінансують його під вищий відсоток", - наголосив аналітик центру "Об’єднана Україна".

Олексій Кущ вважає, що МВФ стає "чимось на кшталт головного центру наших партнерів з контролю за фінансовими потоками в Україні". За його словами, такі дії Фонду говорять про показовий контроль та недовірі до України.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Україна опинилась одним з лідерів у рейтингу країн, які мають найбільші борги перед МВФ.

Також "Коментарі" писали, що в МВФ розповіли, скільки зможе протриматись Україна у війні без західної допомоги.