У Мінфіні назвали суму, яку Україна отримала від партнерів впродовж 2014 року
У січні-листопаді 2024 року видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки та оборони склали 1,8 трлн грн.
Міністерство фінансів України отримало $41,7 мільярда міжнародної допомоги у 2024 році, що дозволило повністю забезпечити соціальні виплати на фоні значних витрат на оборону. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону, передає Укрінформ.
"Цього року ми вже отримали $41,7 мільярда від міжнародних партнерів, що дало змогу повністю профінансувати пенсії та заробітні плати працівників сфери освіти й медицини. Всі соціальні та гуманітарні витрати покриті", — зазначив Марченко.
Він підкреслив, що міжнародна допомога залишається ключовим механізмом для підтримки макрофінансової стабільності України в умовах війни та дає можливість державі виконувати соціальні зобов'язання перед населенням.
За даними Міністерства фінансів, у січні-листопаді 2024 року видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки та оборони склали 1,8 трлн грн, зокрема у листопаді — 206,4 млрд грн.
"Загальні видатки на сектор безпеки та оборони у 2024 році склали 1,8 трлн гривень, що становить 58,6% від усіх витрат загального фонду держбюджету", — йдеться у повідомленні.
Зокрема, у листопаді на потреби безпеки та оборони було використано 206,4 млрд грн.
Кошти були спрямовані на грошове забезпечення військових, поліцейських, закупівлю військової техніки, озброєння, боєприпасів, засобів захисту, пального, продуктів харчування, медичне забезпечення та інші потреби.
Уряд також вніс зміни до постанови Кабміну від 23 січня 2024 року, згідно з якими з жовтня по грудень цього року 18% податку на доходи військовослужбовців буде спрямовано на матеріально-технічне забезпечення військових частин Сил оборони України.
Як раніше писав портал "Коментарі", українська влада розпочала активну дипломатичну кампанію, спрямовану на те, щоб знайти необхідні важелі для впливу на Дональда Трампа в тому, що військова допомога для Києва не може бути припинена, оскільки це може вплинути на глобальне лідерство.