Українці стрімко бідніють: бідність не торкнулася тільки двох областей України

Цих двох областей України не торкнулася бідність: що змінилося під час війни

Доходи українців від початку повномасштабної війни значно змінилися. На переконання доктора економічних наук Людмили Черенько, українці стрімко біднішають.

В інтерв'ю виданню “РБК-Україна” вона зазначила, що під час війни відбувся суттєвий ріст крайньої бідності.

“У 2021 році людей з доходами на рівні прожиткового мінімуму у нас було 1,3%. Але у 2023 році таких людей виявилося майже 9%, відбулося семиразове зростання”, - пояснила вона.

За словами експерта, бідність фіксується у всіх областях, крім двох – Закарпатська і Чернівецька. Ці два регіони, які умовно не постраждали від війни саме в контексті масштабів бідності, там показники фіксують на рівні 2021 року.

“У решті областей бідність зросла, просто по-різному. Помітно бідність зросла в північних областях – Чернігівській, Сумській. В таких регіонах як Київ, Харків, Дніпро – там рівень бідності зріс не так суттєво. В середньому по Україні зростання складає 1,7 раза, а в цих регіонах – приблизно 1,3 – 1,5 раза. Тобто на 30-50%”, – пояснила експерт.

За її словами, вказані міста постраждали меншою мірою, через те, що вони й раніше були центром економічного тяжіння, і вони ними й залишились, попри близькість війни.

“А так – дуже важка ситуація в Херсоні, бо там просто людям ніде працевлаштуватися. Крім постійної дуже близької небезпеки бойових дій, вони ще мають великі проблеми в економічній ситуації”, - зазначила Черенько.

Зазначимо, що за даними Держстату, середні зарплати в Україні у 2024 році поступово зростали. Як повідомляв портал “Коментарі”, загалом за дев'ять місяців 2024 року заробітні плати зросли на 22,2%, а середня зарплата становить 20592 грн.