Як українців дурять у Чорну п'ятницю: що потрібно знати
Як покупців вводять в оману в Чорну п’ятницю та як цьому протистояти
Чорна п'ятниця вже давно стала символом шалених знижок і вигідних покупок. Проте, за фасадом великих розпродажів часто приховуються хитрощі, які використовують продавці, щоб збільшити власні прибутки. Портал "Коментарі" підготував добірку порад, як не потрапити у пастку і зберегти свої гроші у Чорну п’ятницю.
1. Несправжнє зниження ціни
Один із найпоширеніших прийомів — підвищення ціни перед розпродажем. Наприклад, товар, що коштував 1000 гривень, перед Чорною п’ятницею продають за 1300 гривень, а під час "знижки" повертають початкову ціну або навіть ставлять дорожчу.
Порада: Стежте за цінами на потрібні товари заздалегідь, зберігайте скріншоти або використовуйте сервіси для моніторингу вартості.
2. Зваблення у вигляді дешевих товарів
Магазини рекламують дешеві товари, щоб заманити клієнтів. Коли покупець приходить, йому повідомляють, що ці товари вже розпродані, пропонуючи дорожчі аналоги. Як наслідок, покупець вже прийшов витратити гроші і з більшою ймовірністю погодиться на дорожчий товар.
Порада: Плануйте покупки заздалегідь.
3. Передзамовлення та ризик втрати грошей
Деякі продавці заманюють знижками за передзамовлення товару, вимагаючи передоплату. У разі шахрайства товар може не дійти до покупця.
Порада: Обирайте післяплату або працюйте лише з перевіреними платформами.
4. Дрібний шрифт і приховані умови
Дрібним шрифтом можуть бути вказані додаткові умови акції, які можуть позбавити вас можливості повернути товар або скористатися іншими послугами.
Порада: Читайте дрібний шрифт, перевіряйте умови акції та звертайте увагу на додаткові збори.
5. Інтернет-пастки
У період Чорної п’ятниці активізуються інтернет-шахраї, які створюють підроблені сайти, розсилають фішингові листи або вигідні пропозиції в SMS.
Порада: Уникайте спаму, перевіряйте URL сайту та читайте відгуки про продавців.
Також до товару часто додається "безкоштовний" подарунок. Але чи дійсно він такий вже й безкоштовний? Вартість подарунка, як правило, вже закладена у вартість основного товару. Крім того, багато магазинів використовують підроблені неправдиві відгуки, щоб створити позитивний імідж товару і спонукати вас до покупки.
Чорна п’ятниця може бути вигідною, якщо залишатися уважним, уникати емоційних покупок і ретельно перевіряти всі пропозиції. Розумний підхід допоможе зберегти ваш бюджет і не дати себе ошукати.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що українці втрачають інтерес до Чорної п'ятниці та великих знижок у цей день.
Також "Коментарі" писали про Кіберпонеділок, який настає після Чорної п'ятниці.