Нардеп схвалює підвищення зарплат чиновникам і не розуміє обурення суспільства
У Верховній Раді заявили, що підвищення зарплат чиновникам має спонукати до ефективних рішень
Народний депутат Олександр Федієнко, який судиться з нардепкою Мар’яною Безуглою, вважає підвищення зарплат державним чиновникам досить оправданим, що матиме спонукати посадовців до прийняття ефективних рішень.
У своїй публікації він посилається на видання Цензор.нет, де пишуть, що середня зарплата співробітників державних органів влади центрального рівня у листопаді 2024 року зросла до 61,95 тис. грн, порівняно з 57,5 тис. грн у жовтні. Водночас ще в січні середня зарплата чиновників становила 38,6 тис. грн.
Середній посадовий оклад становить 22,6 тис. грн.
"Але при цьому не можу зрозуміти, чому коли ми шукаємо у бізнес ефективного менеджера, ми пропонуємо йому ЗП інколи сотні тисяч, а менеджер який керує у державному секторі, повинен робити це умовно безкоштовно.
Але при цьому ми хочемо від цих менеджерів ефективних дієвих рішень.
Хоча може це якась змова та диверсія набирати на керівні посади державних менеджерів, людей без досвіду, та освіти.
Депутати то взагалі інша історія, вони взагалі повинні працювати за їжу", – пише нардеп.
За словами Федієнка, як неможливо побудувати, керувати, розвивати, ефективний бізнес не маючи ефективного, дорогого, менеджера, так все працює і в державному управлінні.
"Система радянських часів вже давно у минулому.
І нам треба звикнути до того, що якщо ми хочемо розвитку у державному секторі, ми повинні купувати дорогих менеджерів, але при цьому їх контролювати, ставити відповідні КРІ, а у разі не виконання, змінювати такого менеджера", – наголосив Федієнко.
При цьому в цій же статті Цензор.нет зазначається, що станом на листопад 2024 найбільші зарплати отримували в Антимонопольному комітеті України. У середньому його працівники отримують 118,7 тис. грн.
Зазначимо, що головою Антимонопольного комітету все ще залишається Павло Кириленко, екс-голова Донецької ОВА, стосовно якого прокурори САП та детективи НАБУ завершили досудове розслідування у справі. За даними Центру протидії корупції, його підозрюють у брехні в декларації та незаконному збагаченні на понад 72 млн грн, а не 56 млн грн, як було раніше.
За даними слідства, з 2020 по 2023 роках Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини.
Нагадаємо, Кириленко вніс заставу в 30 млн грн і вийшов на волю.
У той час, коли Кириленко і інші держслужбовці отримують зарплати понад сто тисяч гривень, наприклад вчителям у 2025 році теж "світить" підвищення зарплат, проте йдеться про значно скромніші суми.
Так, КМУ затвердив нову надбавку для вчителів: 1300 гривень з 1 січня 2025 і 2600 гривень з 1 вересня 2025. Це за умови, що військовий збір збільшили на 3,5%, що зменшує зарплати, зокрема і вчителям. Тобто ці гроші будуть компенсацією за податки, а фактично зарплата не зміниться.