Податкова зможе контролювати сейфи: Кабмін погодився на розширення доступу до банківських даних
Податківці будуть мати доступ до інформації, яка раніше була таємницею
Кабінет Міністрів погодив законопроєкт, який передбачає створення реєстру рахунків і банківських сейфів фізичних осіб. Адміністратором цього реєстру стане Державна податкова служба, яка отримуватиме відповідні дані від банків та фінансових установ. Таким чином, ДПС фактично матиме доступ до інформації, що раніше належала до банківської таємниці.
Цей законопроєкт, розроблений самою Податковою, є частиною процесу гармонізації з європейськими вимогами для приєднання України до SEPA (Єдиної зони платежів у євро).
Як повідомляє Кабінет Міністрів, у межах нового законопроєкту пропонується кілька ключових змін:
· Запровадження єдиного реєстру банківських рахунків і індивідуальних сейфів фізичних осіб, адмініструванням якого займатиметься Державна податкова служба. Інформацію до цього реєстру надаватимуть банки та інші фінансові установи.
· Обов’язкове інформування ДПС з боку Нацбанку, комерційних банків, небанківських установ і постачальників платіжних послуг про відкриття чи закриття рахунків, електронних гаманців, а також про укладення або припинення договорів на користування банківськими сейфами.
· Створення окремого реєстру кінцевих бенефіціарів трастів та подібних структур, з механізмом перевірки даних, що до нього вносяться.
· Визначення статусу викривачів — законопроєкт гарантує їм правовий захист, а також безоплатну юридичну допомогу. Зокрема, передбачається заборона на розголошення їхніх даних і даних близьких осіб.
· Посилення перевірки даних про бенефіціарів юридичних осіб, а також жорсткіші санкції за несвоєчасне або недостовірне подання відповідної інформації.
· Розширення кола суб’єктів первинного фінансового моніторингу, серед яких — довірчі власники трастів, які є резидентами України. За нагляд відповідатиме Міністерство юстиції.
· Впровадження обов’язкових програм фінансового моніторингу для організацій, які його здійснюють, та затвердження внутрішніх правил і процедур.
· Посилення відповідальності за порушення у сфері фінансового моніторингу, відповідно до європейських директив та стандартів FATF щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Найближчим часом законопроєкт буде зареєстровано у Верховній Раді.
Раніше портал "Коментарі" писав, що низка провідних інвестиційних банків почала пропонувати похідні інструменти для відігравання зростання російського рубля, а інвестори зацікавилися призабутими операціями з російськими облігаціями.