Податок на переказ коштів, оподатковується навіть одна гривня: у Раді пояснили вимоги

У яких випадках потрібно платити податки з переказу коштів: Гетманцев

В мережі інтернет ширилася інформація про обов'язкову сплату податків з кожної гривні, отриманої на рахунок не в якості зарплати (від роботодавця) чи стипендії. Народний депутат України Данило Гетманцев прокоментував ситуацію.

За його словами, платежі на рахунки родичам не оподатковуються, не оподатковувались і оподатковуватися не будуть. Нардеп аргументував тим, що відповідно до вимог ст.174 ПКУ за 0 ставкою оподатковуються об'єкти спадщини та дарування, що успадковуються членами сім'ї фізичної особи, що належать до першого та другого ступеня споріднення (пп.14.1.263 п. 14.1 ст.14 ПКУ чоловік, дружина, діти чоловіка та дружини, батьки чоловіка та дружини, дід, баба, брати, сестри, онуки).

“Тобто отримання подарунка від зазначених вище родичів, в тому числі у вигляді грошових коштів, отриманих на розрахунковий рахунок не підлягають ані декларуванню, ані оподаткуванню”, - наголосив Гетманцев.

За його словами, також відповідно до пп.165.1.31 не оподатковуються доходи у вигляді поворотної фінансової допомоги. Це означає, якщо будь-хто позичив гроші, а людина їх повернула, то це також не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

“Тобто сам по собі платіж не є підставою для декларування та оподаткування, якщо він не є доходом особи не від податкового агента (підприємця). А якщо є доходом, то так, підлягає, років вже з 25. Нічого нового тут нема”, - пояснив нардеп.

Також Гетманцев зазначив, що у ДПС немає доступу до рахунків і банківської таємниці, а сама процедура розкриття дуже складна.

“Банківську таємницю ми не плануємо розкривати принаймні поки реформа податкової не буде завершена і точно не будемо до кінця війни. Не знаю хто і навіщо накручує людей, хто там дає коментарі і навіщо, але цю зраду також прибрали. Несіть наступну”, - прокоментував нардеп.

Нагадаємо, українці, як писав портал “Коментарі”, можуть продавати вживані речі без сплати податків, але є нюанс.