Скільки українців доживає до пенсії: як довго отримують виплати
При виході на пенсію у 60 років на українців чекає в середньому 16,5 років життя з виплатами.
Чи справді українці не доживають до пенсії, і скільки років встигають її отримувати. Згідно з даними Держстату, кожен п’ятий чоловік та кожна сьома жінка в Україні не доживає до пенсії. Попри це, ті, хто дожив до пенсійного віку, у середньому будуть її отримувати 16,5 років, що значно нижче за показники країн ЄС.
Скільки людей в Україні помирає до виходу на пенсію
Згідно з останніми доступними даними Держстату за 2021 рік, очікувана тривалість життя українців становить 69,8 року. Для чоловіків тривалість життя очікується на рівні 65,1 року, а для жінок майже на 10 років більша - 74,4 року. Таким чином, можна припустити, що при виході на пенсію в 60 років, чоловіки будуть отримувати пенсію в середньому 5 років, а жінки 14 років.
Однак на показник тривалості життя впливає смертність у дитячому віці. Тому для кращого розрахунку варто враховувати показник очікуваної тривалості життя у певному віці. Так чоловіки, яким виповнилося 45 років, в середньому доживають до 69,1 року, а жінки – до 76,4 року.
У 60 років очікувана тривалість життя зростає до 73,7 та 78,7 років для чоловіків та жінок відповідно. Крім того, до пенсійного віку у 60 років доживає приблизно 84% українців. Для чоловіків цей показник становить 78%, а для жінок – 86%. Тобто кожен п’ятий чоловік та кожна сьома жінка в Україні не доживає до пенсії.
Скільки років українці живуть на пенсії
Якщо враховувати очікувану тривалість життя при досягнені 60 років, то в середньому українці живуть на пенсії 16,5 років. Однак між чоловіками і жінками існує суттєва різниця. Чоловіки, які вийшли на пенсію в 60, у середньому отримують її ще 13,7 року, а жінки - 18,7 року.
Ці показники базуються на так званій очікуваній тривалості життя у певному віці. Чоловіки у 60 років, згідно зі статистикою Держстату, в середньому проживають ще 13,7 року, а жінки майже 19.
Середня тривалість життя на пенсії в Україні та ЄС
Якщо порівнювати з показниками країн ЄС, то за даними OECD залишкова тривалість життя на пенсії становить 19,5 років для чоловіків та 24 роки для жінок. У США відповідні показники становлять 18,6 року для чоловіків та 21,3 року для жінок.
Греція посідає перше місце серед країн-членів Євросоюзу за показниками тривалості життя на пенсії – 23 роки для чоловіків та 28 для жінок. Найменше на пенсії в країнах ЄС живуть в Латвії – 14 років чоловіки та 21 рік жінки. Однак у країнах ЄС на пенсію виходять у 63-67 років, тоді як в Україні у 60-65 років.
Вік виходу на пенсію в Україні, ЄС та США
Таким чином, українці хоч і раніше виходять на пенсію, однак в середньому на 5 років менше її отримують, ніж мешканці країн Європейського Союзу.
*Зазначимо, що через війну Росії проти України, Держстат не надає інформацію у повному обсязі щодо смертності та тривалості життя українців з 2022 року.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, скільки потрібно заробляти, щоб мати пенсію 10 тис. гривень.
Також "Коментарі" писали, що порахована найбільша пенсія в Україні.