В Україні планують ввести податок на криптовалюту: що змінить регулятор

В Україні розглядають можливість введення податку на криптовалюту

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) розробила нову матрицю для оподаткування віртуальних активів в Україні, до якої також входить криптовалюта. Проєкт був опублікований на офіційному сайті регулятора.

Згідно з пропозиціями НКЦПФР, податок буде стягуватися з прибутку, отриманого від продажу криптовалюти за фіатні гроші або товари та послуги, а також при оплаті товарів і послуг криптовалютою.

Регулятор пропонує дві ставки податку: стандартну — 18% + 1,5% військовий збір та пільгову — 5% або 9%. Пільгові ставки планується обговорювати в окремих випадках.

Крім того, пропонується звільнити від оподаткування майнінг, стейкінг, холдінг/зберігання токенів, створення токенів та airdrop (якщо ці кошти не використовуються для оплати товарів і послуг).

За словами голови НКЦПФР Руслана Магомедова, розроблена матриця надає варіанти оподаткування для різних операцій з віртуальними активами, від майнінгу до airdrop. Вона базується на міжнародному досвіді і адаптована до українського законодавства.

"Раніше цей документ був презентований на робочій групі при профільному Комітеті ВРУ, тепер ми хочемо ознайомити з ним учасників ринку віртуальних активів. Метою матриці є допомога органам влади в прийнятті збалансованого рішення. Важливо враховувати всі плюси та мінуси кожної моделі, оскільки вони можуть мати критичний вплив на ринок і податкові зобов'язання", — пояснив Магомедов.

Нагадаємо, що у лютому народний депутат і глава бюджетного комітету Данило Гетманцев повідомив про плани легалізації криптовалюти в Україні.

Крім того, варто зазначити, що у 2024 році криптовалюта стала частішим елементом в електронних деклараціях державних службовців. Порівняно з 2023 роком, кількість осіб, які декларують володіння криптовалютою, збільшилася на 10%, а з 2021 року — на 220%.

Портал "Коментарі" писав, що президент США Дональд Трамп ініціював створення робочої групи, яка займатиметься розробкою нових правил для криптовалют і дослідженням можливості запровадження національного резерву цифрових активів.