Війна влітку не закінчиться: що чекає на економіку і які ключові ризики для кожного
Україна має зараз кредитні гроші, які отримала від європейських партнерів
Україна планує різні сценарії війни та відповідне фінансування з держбюджету. На 2025 рік нашій країні необхідно більше коштів на армію, але основна проблема полягає не в цьому, відзначив доктор економічних наук Андрій Длігач.
Зокрема, він підкреслив, що на потреби ЗСУ гроші є, проте згодом їх доведеться повертати, адже значна частина цих коштів надходить у вигляді позик від інших країн.
Економіст наголосив, що на 2025 рік Україна має більше фінансових ресурсів, ніж передбачалося. Це стало можливим завдяки проєктам, підтримці європейських партнерів та російським активам. При формуванні бюджету враховувалися різні можливі сценарії розвитку війни.
За словами Длігача, Україна врахувала такий ризик і має достатньо грошей у бюджеті для його покриття. Проте проблема полягає у тому, що більшість надходжень – це кредити, які потрібно буде повертати, що створює додатковий тиск на бюджет у майбутньому.
На його думку, щоб повернути кредити, необхідно забезпечити стрімке зростання ВВП. Протягом наступних 10 років цей показник може досягти трильйона доларів. Зростання економіки потребує інвестицій, і угода з США щодо корисних копалин є перспективною для України, оскільки сприятиме економічному розвитку та легшому поверненню боргів, додав експерт.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ не збирається завершувати війну в Україні.