Зарплати підвищать лише половині українців: у чому причина

Плани керівників підприємств дещо змінилися

Зарплати в Україні зростають стрімкими темпами. Проте керівники українських підприємств дещо змінили плани на найближчих 12 місяців. Про це йдеться у звіті "Ділові очікування підприємств України" від Національного банку за ІІ квартал 2025 року.

Оцінки респондентів щодо зростання майбутніх витрат на оплату праці одного найманого працівника ослабли. Половина (52,2%) очікують, що зарплати доведеться підвищити, решта (45,5%) хочуть залишити зарплати без змін.

Баланс відповідей становить 49,8% (у І кварталі 2025 року – 60,1%).

Найвищі очікування: за видами економічної діяльності - підприємства переробної промисловості; за розміром – у середніх підприємств; за напрямом діяльності - у підприємств, які здійснюють лише експортні операції.

Читайте також на порталі "Коментарі" - за оновленими даними, риса бідності в Україні нині становить 345,28 грн. або 10 358,4 гривні на місяць для однієї людини. Це означає, що громадяни, які витрачають менше цієї суми щодня, вважаються такими, що живуть нижче за офіційний рівень бідності. Україна має більший показник бідності, ніж, наприклад, Гватемала, Марокко, Бангладеш, Індія, Шрі-Ланка, Узбекистан та Киргизстан. Як може бути мінімальний прожитковий мінімум і навіть мінімальна зарплата нижче за межі бідності? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Також видання "Коментарі" повідомляло – уряд підтримав збільшення виплат за народження дитини: чи тепер українців стане більше.

Раніше "Коментарі" писали – зарплати українців упали до довоєнного рівня: яка причина.