Золото в ціні: чи варто українським інвесторам входити у “золотий” актив

“Золотий” актив для українських інвесторів: що потрібно враховувати

В Україні інтерес до золота як інвестиційного активу залишається помірним. Експерти зазначають, що купівля золота — це стратегія на довгу дистанцію, а не інструмент для швидкого збагачення. Варто враховувати, що при швидкому продажі зливка на вторинному ринку інвестор може втратити до 10–15% вартості.

У 2025 році в Україні попит на золоті зливки знизився на 10–15%, порівняно з тенденціями минулого року. Така ситуація пояснюється обмеженими запасами та високою різницею між цінами купівлі й продажу. Найбільш популярними є зливки по 50–100 грамів — понад 70% усіх продажів.

Для українських інвесторів нинішній глобальний інтерес до золота відкриває нові можливості, але потребує виваженого підходу. Один із ключових чинників — валютний: оскільки золото котирується в доларах, коливання курсу гривні можуть істотно вплинути на кінцеву дохідність. При цьому зазначається, що у часи девальвації золото слугує подвійним захистом — від валютних ризиків і глобальної нестабільності.

Експерти радять українським інвесторам уникати поспішних рішень. Зазначають, що ринок золота нині в пізній фазі зростання. Розумним кроком, на думку фахівців, може стати поступове формування позиції або інвестування через “доларову середню” (dollar-cost averaging), розподіляючи вкладення на кілька етапів.

Також інвесторам варто орієнтуватися на довгу перспективу, адже золото - це насамперед засіб збереження капіталу. І у нинішній геополітичній ситуації воно може стати надійною "тихою гаванню". Але перед інвестуванням бажано проконсультуватися з фахівцем і врахувати свій ризик-профіль.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, якою може бути ціна золота.