Головна Новини Фінанси 2024 НБУ за тиждень продав найбільший обсяг валюти на міжбанку з 2022 року: що відбувається
commentss НОВИНИ Всі новини

НБУ за тиждень продав найбільший обсяг валюти на міжбанку з 2022 року: що відбувається

Очікувалось , що валютна лібералізація відкриє нові можливості для розвитку бізнесу та допоможе поглинути шоки платіжного балансу, одна цього не сталося

28 грудня 2024, 15:10
Поділіться публікацією:

Минулого тижня, а саме 23-27 грудня, Національний банк продав на міжбанку 1,625 млрд доларів. Це найбільший показник із лютого 2022 року. Водночас регулятор не купував валюту на ринку минулого тижня. Як інформує портал "Коментарі", про це у себе в Facebook розповів Богдан Данилишин, професор Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, екс-голова Ради НБУ.

НБУ за тиждень продав найбільший обсяг валюти на міжбанку з 2022 року: що відбувається

Долари. Фото: з відкритих джерел

"Це найбільший обсяг проданої валюти за тиждень з травня 2022 року, тоді НБУ продав $1 431,61 млн, а чистий продаж склав $1 424,11 млн. Крім того, за роки війни валютні активи бізнесу та населення зросли на 33%, а гривневі строкові активи (в еквіваленті долара США) – лише на 11%. Цього достатньо, щоб оцінити "успіхи" монетарної політики НБУ з "приваблення гривневих активів", на яку було витрачено понад 200 млрд. грн. державних коштів за роки війни", – написав Богдан Данилишин.

Він додає, очікувалось, що валютна лібералізація відкриє нові можливості для розвитку бізнесу та допоможе поглинути шоки платіжного балансу. Однак, НБУ недооцінив глибину структурного розриву економіки. У результаті, не бізнес став основною причиною розширення валютного дефіциту, а населення, яке викупило близько 30% отриманої у 2024 р. зовнішньої допомоги.

"Однак, бізнес ще внесе і свій вклад у розширення валютного дефіциту", – підсумував Богдан Данилишин.

Читайте також на порталі "Коментарі" — має бути у всіх, хто підтримує воїнів та боротьбу: НБУ представив нову монету.

Також видання "Коментарі" повідомляло – роль обмінного курсу гривні до долара в Україні залишається значною. Водночас, відбувається процес переходу ролі номінального якоря монетарної політики НБУ від курсу до інфляції. Як передає портал "Коментарі", про це в інтерв'ю виданню The Page розповів директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини