Уряд може обікрасти українців: що насправді означає обмежений дефолт

Дефолт по державних боргах і падіння життєвого рівня населення - це не пов'язані речі.

Кредитно-рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній валюті на рівні обмеженого дефолту. Економічний експерт та кандидат наук з державного управління Юрій Гаврилечко стверджує, що дефолт мав би привести до підвищення життєвого рівня українців, тоді як уряд може обікрасти власне населення.

Юрій Гаврилечко прокоментував обмежений дефолт України та стверджує, що така оцінка не має негативно вплинути на життя українців

"Дефолт по державних боргах і падіння життєвого рівня населення - це не пов'язані речі взагалі! Навпаки, дефолт мав би привести до підвищення життєвого рівня, бо коли ви припиняєте віддавати чужі борги - у вас залишається більше грошей для себе й своєї родини", - пише економічний експерт.

Однак Гаврилечко вбачає, що переддефолтним рейтингом України може скористатись НБУ та уряд, які приймають "ідіотські" рішення.

"Проте під гаслом дефолту Нацбанк та уряд можуть обікрасти населення. Це досить реалістичний сценарій. І вірогідний... Саме тому ми зараз є свідками низки ідіотських ініціатив (з економічної точки зору ідіотських) на кшталт підвищення рівня оподаткування та введення чергових обмежень щодо можливості розпоряджатися власними коштами на карткових рахунках банків", - говорить Гаврилечко.

13 серпня агентство Fitch Ratings знизило кредитний рейтинг України через початок реструктуризації єврооблігацій. Оскільки Україна продовжує реструктуризувати свій зовнішній борг кредитно-рейтингове агентство у грудні підтвердило довгостроковий прогноз щодо обмеженого дефолту для України на рівні – RD.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що директор Інститут розвитку економіки Олександр Гончаров вважає, що Україна вступила в смугу постійного і різкого падіння життєвого рівня, яке триватиме багато років.

Також "Коментарі "писали, що банки вводять нові жорсткі обмеження, які торкнуться кожного українця.