Яким має бути курс гривні: у МВФ дали відповідь

Наразі у Києві перебуває місія МВФ, яка веде переговори з владою України

Програма МВФ з Україною передбачає плаваючий курс гривні до долара. Це потрібно для стабільності. Таку заяву під час брифінгу зробила директор Департаменту комунікацій МВФ Джулі Козак.

"Зараз у рамках програми Україна має режим таргетування інфляції, і саме на цьому зосереджена наша програма з Україною. Тож вони мають режим таргетування інфляції", - зазначила представник МВФ.

За її словами, Київ дуже зосереджений на забезпеченні стабільності того режиму грошово-кредитної політики, який має Україна.

"І, звичайно, це має на увазі плаваючий обмінний курс", - додала Козак.

Козак звернула увагу, що зараз у Києві перебуває місія МВФ, яка веде переговори з владою України.

"Якщо ми подивимося на документи, які були опубліковані під час сьомого огляду, тієї, яка була схвалена Радою директорів якийсь час тому, виплата восьмого огляду становитиме близько 520 млн доларів", - сказала вона.

За її словами, обговорення продовжуються, і будь-яка виплата, як завжди, підлягає схваленню Радою директорів МВФ.

Варто зазначити, що НБУ перейшов у режим "керованої гнучкості" курсу в жовтні 2023 року. До цього з початку війни курс долара до гривні був фіксованим.

Головний фінансовий регулятор проводить політику "керованої гнучкості" курсу. НБУ продає валюту на міжбанківському курсі, знижуючи чи підвищуючи курс інтервенцій, залежно від ситуації на ринку.

Читайте також на порталі "Коментарі" - початок травня для гривні почався з непростих часів: курс долара після двотижневого спаду знову пожвавився, євро після короткої паузи підстрибнув нагору так стрімко, що залишив позаду позначку 47 гривень і продовжував дорожчати. Чому зростає курс євро і що впливатиме на долар далі? Які прогнози ? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.