Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Банківська сфера України хоча й переживає не найкращі часи, проте продовжує розвиватися, надаючи послуги як населенню, так і бізнесу. Станом на лютий 2024 року, послуги по розрахунково-касовому обслуговуванню надавали 42 українських банки.
Умови українських банків для кредиту та послуг з РКО для бізнесу. Фото з відкритих джерел
Згідно з дослідженням інформаційного ресурсу prostobiz, середня вартість відкриття рахунку у банку становить 47,94 грн, щомісячне обслуговування — 342,71 грн, середній відсоток за зняття грошей з рахунку — 1,11% від суми платежу, середня плата за проведення платежу в межах банку — 15,91 грн, в інші банки (паперовий носій) — 119,88 грн, а через Клієнт-банк — 4,02 грн. Середня вартість закриття рахунку — 148,86 грн.
Важливо враховувати, що умови і тарифи можуть змінюватися залежно від банку і рівня обслуговування, що надається кожною банківською установою. Тому підприємцям та фізичним особам рекомендується перевіряти індивідуальні пропозиції кожного банку, щоб знайти найбільш прийнятний варіант для своїх потреб.
Нижче представлені найбільш вигідні пакети по розрахунково-касовому обслуговуванню українських банків станом на лютий 2024 року.
ПриватБанк пропонує у своїй програмі "IT Expert" клієнтам зручні умови для розрахунково-касового обслуговування. Рахунок для бізнес-клієнтів банк відкриває безкоштовно. Вартість платежів становить 3 ₴, а обслуговування рахунку — 50 ₴ на місяць. Комісія за зняття готівки становить 1%, а за внесення готівки — 0,1% (мінімум 30 ₴). Банк також надає можливість віддаленого відкриття рахунку.
Райффайзен Банк пропонує такі умови з розрахунково-касового обслуговування у програмі "BenefIT": відкриття рахунку – 0 ₴, обслуговування рахунку — 40 ₴, зняття готівки — 1%, внесення готівки — 0,2% (мін. 50 ₴). Клієнти можуть скористатися клієнт-банком для зручного управління фінансами.
Сенс Банк надає послуги з РКО з наступними тарифами: відкриття рахунку та платежі — 0 ₴, обслуговування — 50 ₴, зняття готівки — 1%, внесення готівки — 0,19% (мін. 48 ₴). Клієнти мають доступ до онлайн-банкінгу для зручного контролю за своїми фінансами.
Банк Пумб в пакеті "Coder" пропонує відкриття рахунку за 0 ₴ і додаткового рахунку також безкоштовно. Клієнтам доступне віддалене відкриття рахунку через додаток. Щомісячна плата за обслуговування становить 70 ₴, 1% комісії банк знімає за зняття готівки, а платіж коштує 3 ₴.
Таскомбанк пропонує послуги РКО по програмі "ТАС-Online" з безкоштовним обслуговуванням рахунку. Оплата за відкриття рахунку також відсутня, а комісія за зняття готівки — 0,75%. Переказ в інші банки через Клієнт-банк коштує 3 ₴ за 1 платіж.
Ощадбанк з пакетом "Моя справа" пропонує такі умови з розрахунково-касового обслуговування: відкриття рахунку – 0 ₴, обслуговування — 169 ₴, переказ — 2₴, зняття готівки — 1%. Клієнти можуть керувати своїми рахунками через мобільний додаток для максимального комфорту та зручності.
Укргазбанк пропонує послуги РКО по програмі "Розрахунковий" зі щомісячною платою в розмірі 200 грн. Оплата за відкриття рахунку становить 0 грн, а зняття готівки — 1%. Переказ в інші банки через Клієнт-банк коштує 2 грн за 1 платіж.
Укрексімбанк надає послуги з розрахунково-касового обслуговування в пакеті "On-line" з безкоштовним відкриттям розрахункового рахунку, де плата за обслуговування складає 200 грн на місяць. За зняття готівки банком знімається комісія 1,5%. Переказ в інші банки через Клієнт-банк коштує 3 грн за 1 платіж.
RwS bank пропонує послуги РКО по програмі "Стандарт" зі щомісячною платою за обслуговування — 200 ₴. Оплата за відкриття рахунку становить 100 грн, комісія за зняття готівки — 1%, переказ в інші банки — 10 грн за 1 платіж. Клієнти можуть скористатися інтернет-банкінгом для управління своїми фінансами
Не менш важливим фактором при виборі того чи іншого банку компанією, чи приватним підприємцем є умови кредитування.
У 2024 році банки пропонують різноманітні кредитні продукти для бізнесу. Серед основних характеристик кредитування можна виокремити такі загальні тенденції:
За словами голови правління Глобус Банку Сергія Мамедова, умови кредитування у 2024 році українськими банками напряму залежатимуть від розміру облікової ставки Нацбанку та ефективності державних кредитних програм: "Якщо НБУ продовжуватиме знижувати облікову ставку, то це зменшить автоматично і кредитне навантаження для позичальників", — зазначив банкір.
Нижче представлені умови видачі кредитів 9 українських банків у лютому 2024 року, зокрема Приватбанку, ТАСкомбанку, Банку ПУМБ, Сенс банку, ПроКредит банку, Райффайзен банку, Індустріалбанку, Банку Кліринговий дім та Юнекс банку. Кожен банк пропонує різні умови, як-от річна ставка, максимальний термін кредитування та реальна річна процентна ставка.
Приватбанк пропонує кредити з річною ставкою від 18% і максимальним терміном кредитування протягом 30 місяців. Реальна річна процентна ставка становить 37%.
ТАСкомбанк надає кредити з річною ставкою від 0,01%, максимальний термін надання кредитів складає 60 місяців. Реальний процент виплати по кредиту коливається в межах 42,48-267,28%.
Банк ПУМБ пропонує кредити від 0,01% на рік і максимальним терміном кредитування протягом 36 місяців. Реальна річна процентна ставка в межах 52,86-57,29%.
У Сенс банку підприємцям можна взяти кредити з річною ставкою від 22% з максимальним терміном — 48 місяців. Реальний процент виплат за позикою складає 81,22-121,69%.
ПроКредит банк пропонує кредити під 29% річних з максимальним терміном надання кредиту 12 місяців. Реальна річна процентна ставка коливається від 34,06 до 45,44%.
Райффайзен банк готовий підприємцям надати позику з річною ставкою від 29,9% та максимальним терміном кредитування — 72 місяці. Реальний відсоток по виплаті кредиту складає 34,9 — 72.
Індустріалбанк пропонує програму кредитування з річною ставкою під 30% та максимальним терміном — 30 місяців. Реальна річна відсоткова ставка становить 61,22%.
Банк Кліринговий дім надає кредити від 65% річних, максимальним терміном кредитування протягом 18 місяців, з реальним відсотком по виплаті кредиту — 87,92-87,96%.
Юнекс банк надає кредити від 365% і максимальним терміном кредитування протягом 6 місяців. Реальна річна процентна ставка коливається в межах 3 573,84-4 479,53%.
Наразі, макроекономічна ситуація в країні та широкий вибір фінансових інструментів роблять українські банки привабливими для бізнесу, що сприятиме його успішному розвитку у 2024 році.
Новини