Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) проаналізувала усіх своїх 38 країн-членів, які поділяють відданість демократії та економічному розвитку на гендерний розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками.
Розрив в оплаті праці чоловіків та жінок. Фото з відкритих джерел
ОЕСР дослідили гендерний розрив в оплаті праці, який розрахували як різницю між медіанним заробітком чоловіків і жінок за повний робочий день та поділили його на середній заробіток чоловіків за повний робочий день.
Згідно зі звітом ОЕСР найбільший гендерний розрив спостерігається у Південній Кореї – 31,2% різниця у зарплатах чоловіків та жінок. Поясненням цього є багаторічна система вислуги років у Південній Кореї. Ця система винагороджує працівників за вислугу років, чим непропорційно карає жінок, оскільки вони, швидше за все, тимчасово залишать роботу заради виховання дітей.
На другому місці за різницею зарплат чоловіків та жінок опинився Ізраїль – 25,4%, а трійку лідерів замикає Латвія – 24,9%. До п’ятірки також потрапили Японія та Кіпр – 21,3% та 20,08% відповідно.
Україна не входить до ОЕСР, проте за даними Держстату гендерний розрив в оплаті праці чоловіків та жінок в Україні у 2023 році становив 18,6%.
10 країн з найбільшим розривом в оплаті праці жінок та чоловіків
Такі показники значно вищі, ніж середній рівень 38 представників ОЕСР, який становить розрив у праці на рівні 11,6%.
Найменший гендерний розрив серед членів ОЕСР у Люксембургу – 0,4%. Слідом за ним йде Бельгія – 1,1% та Коста-Рика – 1,4%.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про 10 кращих країн для життя жінок.
Також "Коментарі" писали, що Україна стала лідером серед найбідніших країн Європи.
Новини