Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Ситуація на валютному ринку у червні залишалася контрольованою. В умовах дотримання НБУ принципів керованої гнучкості обмінний курс гривні рухався під впливом ринкових факторів як у бік ослаблення, так і зміцнення, девальвувавши в середньому за місяць. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ.
Курс валют. Фото: із відкритих джерел
Різниця між готівковим та офіційним курсами знаходилася у прийнятних межах і не перевищувала 1,3%, зазначили в НБУ.
За інформацією Нацбанку, основними чинниками посилення попиту на іноземну валюту в цей період були: збереження високої інтенсивності видатків бюджету, активізація закупівель пального компаніями ПЕК перед потенційним підвищенням акцизного податку та імпорт електроенергії через втрату низки генеруючих потужностей,
здійснення бізнесом операцій, дозволених у рамках травневої лібералізації.
У цьому ж огляді НБУ зазначив, що підприємства в Україні зазнають нестачі робочої сили, яка чинить тиск на зарплати у приватному секторі у бік збільшення.
За розрахунками НБУ, у червні середня зарплата в резюме зросла до 20,5 тисячі гривень, у вакансіях — до 19,5 тисячі гривень.
Читайте також на порталі "Коментарі" — з початком літа гривня продовжила відносне просідання щодо долара. На що чекати з липня? Які чинники вплинуть на зміцнення чи ослаблення нацвалюти? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини