Головна Новини Фінанси 2024 Прогноз курсу долара на листопад: купляти чи продавати українцям валюту
commentss НОВИНИ Всі новини

Прогноз курсу долара на листопад: купляти чи продавати українцям валюту

В жовтні українці продовжили закупатися валютою

сьогодні, 10:00
Поділіться публікацією:

В Нацбанку заспокоюють, що різких стрибків курсу гривні відносно долара не буде, курс помірно коливатиметься в обидва боки, реагуючи на зміну ринкових умов, що і надалі посилюватиме адаптивність валютного ринку та економіки. Який найбільш вірогідний прогноз щодо курсу долара в останній місяць осені? Що робити українцям – купляти чи продавати валюту? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Прогноз курсу долара на листопад: купляти чи продавати українцям валюту

Курс валют. Фото: із відкритих джерел

Плавна девальвація гривні продовжиться

Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков зазначив, вірогідність того, що ми в останній місяць осені побачимо в обмінниках курс навіть 42 грн за долар – досить велика. 

"Це не обов'язково, але курс 42 грн за долар в листопаді може бути. Тому що Національний банк хоч і поступово, дуже плавно, але, все ж таки, девальвує гривню. І це відбувалося на цьому тижні в попередні дні. Тобто на кінець листопада цілком може бути курс 42. Принаймні дешевшати долар не буде. З цієї точки зору щодо прагнень громадян чи то купувати, чи то продавати іноземну валюту, то варто виходити з того, що не буде якогось більш вигідного курсу. Буде плавна така девальвація", – зазначив Олексій Плотніков.

Він радить українцям виходити з власних потреб. Якщо потрібна гривня, продавати долар, і, навпаки, якщо більшість заощаджень в гривні, то купувати валюту. 

"Але чекати, що буде більш вигідний курс – марна справа. Виходимо з того, що гривня буде дешевшати поступово і під новий рік і після нового року", – підсумував співрозмовник порталу "Коментарі".

Якби НБУ хотів зміцнити курс, він би це зробив

Економічний експерт Данило Монін зазначив, що наступні два місяці очікується отримання 15-16 млрд доларів західного фінансування.

"Якби НБУ хотів зміцнити курс, то, гадаю, він би це зробив. Але, швидше за все, просто зростатимуть міжнародні резерви до позначки 46 млрд до кінця року, а курс коливатиметься в діапазоні 41.0-41.5. Тим більше, що за прогнозами НБУ інфляція складе вже 9.7%, що вище за попередній прогноз на 1.1%. А це ще одна ознака, що навряд чи Нацбанк зміцнюватиме курс у зв'язку з величезним напливом грошей в Україну від Заходу", – прокоментував експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи злетить курс гривні в космос: МВФ змінив прогноз для України до 2029 року.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини