Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Професор Львівського національного університету ім. Івана Франка, кандидат економічних наук Володимир Швець розповів, чому Україні варто відмовитись від назви "копійка" та використовувати запропоновану НБУ варіант "шаг" на позначення дрібних розмінних монет.
Копійки. Фото з відкритих джерел
Як пояснює професор Володимир Швець, відмова від назви "копійка", це такий же процес декомунізації, як зміна назв вулиць та міст.
Швець відкидає аргумент, що перейменовувати "копійку" на "шаг" не потрібно, бо ними рідко користуються. За його словами, попри те, що в обігу є монети 10 та 50 копійок, у звітних таблицях та документах й надалі існує назва на позначення дрібних монет.
Професор також вказує на історичну тяглість, адже шаги були в грошовому обігу в часи УНР у 1918 році. На початку 1990-х "шаг" розглядався варіантом офіційної розмінної монети в Україні. Крім того, було викарбувано кілька зразків "шагів" різного номіналу, однак згодом було прийнято "копійку" подібно до росіян та білорусів.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Нацбанк заявив про ініціативу змінити назву "копійка" на "шаг".
Також "Коментарі" писали про те, скільки українців підтримують перейменування "копійки" на "шаг". Виявилось, що рішення підтримує кожен п'ятий українець, однак більшість проти зміни назви.
Новини