Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Інвестиції в гривневі інструменти Національний банк України називає найкращим вибором та підтримкою України. Про це наголошував голова регулятора Андрій Пишний. Однак сам надає перевагу валютним активам.
Андрій Пишний. Фото з відкритих джерел
Про такий вибір Пишного, як пише видання “Главред”, свідчать його декларації, а також дані банківського середовища. ЗМІ зазначає, що голова НБУ неодноразово публічно запевняв у стабільності національної валюти. У червні 2025 року він переконував, що “гривня є найкращим захистом від інфляції”, а підвищення облікової ставки до 15,5% називав “необхідним для зміцнення довіри”. У 2024 році Пишний наголошував на необхідності інвестувати у гривневі депозити та ОВДП як у “патріотичний та вигідний вибір”.
Однак, за даними видання, родина Пишного понад 90% заощаджень зберігає в іноземній валюті. ЗМІ повідомляє, що з початку повномасштабної війни родина голови Нацбанку отримала 4,2 млн грн доходу від валютних облігацій. З вказаного доходу майже 3 млн отримали, за даними видання, виключно за рахунок девальвації гривні. У гривні Пишний інвестував лише близько 665 тис. грн — менше ніж 10% свого портфеля.
Окрему увагу ЗМІ звертає на інвестиційну активність дружини голови НБУ — Людмили Пишної. Повідомляється, що вона тричі купувала валютні ОВДП: одразу після призначення Пишного у 2022 році, а також у 2023 та 2024 роках. Купівлі здійснювались через "Ощадбанк" та OTP Bank. ЗМІ зауважило, що останній Пишний публічно критикував за діяльність у Росії.
Видання нагадало, що у 2023-2025 роках НБУ активно просував гривневі активи як інструмент підтримки держави в умовах війни. У березні 2025 року Нацбанк заборонив купівлю валютних ОВДП за гривню, суттєво звузивши можливості для населення інвестувати у валютні інструменти.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, чи варто українським інвесторам входити у “золотий” актив.