Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Ситуація на міжнародній арені має безпосередній вплив на фінансову стабільність України, тому є необхідність у введенні військової цензури витрат та обліку кожної гривні. Таку думку висловив голова парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев. У своєму повідомленні в Telegram він зазначив:
Фото: з відкритих джерел
"Сьогодні ми переживаємо період найвищої політичної турбулентності з березня 2022 року. Підтримка України, включаючи фінансову, з боку наших стратегічних партнерів не є гарантованою, і це впливає на ситуацію в ЄС, де виникають складні політичні питання для нас".
Гетманцев звернув увагу на те, що, попри відносну фінансову стабільність цього року, вже з 2026-го року ситуація стає менш прогнозованою, особливо з огляду на вичерпання ресурсу ERA (50 мільярдів доларів від заморожених російських активів).
"Ми вдячні за будь-яку допомогу і розраховуємо на підтримку в переговорах про вступ до ЄС та післявоєнну відбудову, але водночас нам необхідно переглянути та консолідувати всі наявні внутрішні фінансові ресурси", – підкреслив він.
Депутат наголосив на необхідності "рахувати кожну копійку", зокрема, для держави це означає вжити жорстких заходів щодо припинення тіньових практик та корупції.
"Необхідно очистити владу від крадіїв. Вони — це вороги, гірші за росіян. Треба оцінювати роботу фіскальних органів і правоохоронців на основі результатів, а не за кількістю порушених кримінальних справ", — зазначив Гетманцев.
Народний обранець також підтримав ідею введення військової цензури витрат.
"Ми не можемо дозволити безглузді витрати на експерименти міністрів, як це було з провальним кешбеком, який дав мінімальний приріст ВВП. Маємо використати гарантоване пільгове фінансування у розмірі 50 мільярдів доларів не на один рік, а на три", – зазначив він..
Портал "Коментарі" вже писав, що законопроєкт про "податок на посилки" не має достатнього економічного обґрунтування, несе серйозні ризики для оборонного сектору і поглиблює бідність серед українців. Таку думку висловив Анатолій Амелін, виконавчий директор і співзасновник аналітичного центру "Український інститут майбутнього".
Новини