Головна Новини Фінанси 2025 На цьому хтось непогано навариться: що не так з поспіхом влади запровадити накопичувальну пенсійну систему
commentss НОВИНИ Всі новини

На цьому хтось непогано навариться: що не так з поспіхом влади запровадити накопичувальну пенсійну систему

Великі фінансові потоки, які виникнуть завдяки накопиченням, можуть бути використані певними банками або бізнесами для отримання значних прибутків.

29 січня 2025, 12:35
Поділіться публікацією:

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович анонсувала, що введення накопичувальної пенсійної системи може відбутися вже в 2026 році. Експерти висловили свої думки щодо того, як така система може вплинути на пенсійне забезпечення в Україні.

На цьому хтось непогано навариться: що не так з поспіхом влади запровадити накопичувальну пенсійну систему

Накопичувальна пенсія. Фото: 24 Канал

Сергій Коробкін, спеціаліст у сфері пенсійних питань, зазначив, що цей крок не є вимогою Міжнародного валютного фонду (МВФ). Згідно з його словами, МВФ зазвичай виступає за скорочення витрат на соціальні програми, тоді як введення накопичувальної пенсійної системи, навпаки, потребує додаткових бюджетних витрат.

"Я ознайомлювався з меморандумами МВФ цього літа, і в них не згадувалася необхідність запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні. Навпаки, МВФ вимагає, щоб будь-які зміни в пенсійній системі були фінансово обґрунтовані, а підвищення соціальних виплат не мало місця — скорочення пільг є пріоритетним. Накопичувальна система передбачає витрати з бюджету", — сказав Коробкін.

Експерт висловив сумніви щодо мотивів популяризації накопичувальної пенсії, вважаючи, що це може бути ініціативою лобістів, які мають власні інтереси. Він звернув увагу на можливість того, що великі фінансові потоки, які виникнуть завдяки накопиченням, можуть бути використані певними банками або бізнесами для отримання значних прибутків.

Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, підкреслив, що МВФ має схильність скорочувати витрати на соціальні програми, які не є ефективними з точки зору управління бюджетом. Він вважає, що впровадження накопичувальної пенсійної системи може бути зумовлене необхідністю продовження співпраці з МВФ і отриманням фінансування від фонду в межах загальної програми співпраці.

Портал "Коментарі" вже писав, що найбільша пенсія в Україні становить понад 390 тисяч гривень на місяць. Тоді як у середньому українські пенсіонери отримують 5 851 гривню. Цікаво, що в Україні діють обмеження на пенсії до 23,6 тисячі гривень, однак такі ліміти обходять судом.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини