Головна Новини Фінанси 2025 Про що говорять коливання долару: який курс очікувати у квітні
commentss НОВИНИ Всі новини

Про що говорять коливання долару: який курс очікувати у квітні

Зростання курсу йде з певними зупинками, що є нормальним явищем

31 березня 2025, 15:57 comments1994
Поділіться публікацією:

Під кінець березня долар продовжив дешевшати. Що могло цьому посприяти? І яким може бути курс у квітні? Видання "Коментарі" з цими питаннями вже традиційно під кінець місяця звернулося до експертів.

Про що говорять коливання долару: який курс очікувати у квітні

Курс валют

НБУ продовжить утримувати курс

Економічний експерт Данило Монін вважає, що основна причина утримання курсу долара НБУ – це інфляція. Адже збільшення ставки не дає ефекту, окрім збільшення паразитування банків на бюджеті. А ось утримання курсу реально гальмує інфляційні процеси.

"Що стосується того, який курс буде у квітні, то це залежить виключно від НБУ. Думаю, якщо інфляція вийде на рівень 14% річних – НБУ продовжить утримувати курс. Якщо піде на спад – може розпочати керовану девальвацію. Але поки що швидше перше, ніж друге", – висловився експерт.

На ринку відбуваються нормальні коливання

Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков відразу зазначив, що загальна тенденція долара в цьому році зберігається. 

"Тобто на кінець року був проставлений курс на якому побудований державний бюджет. Йдеться про цифру в 45 грн за долар. І не виключено, що на кінець року такий курс ми і матимемо. Те, що зростання курсу йде з певними зупинками – це нормальне явище. Тому що воно пов'язано з попитом населення на валюту, воно пов'язано з пропозицією валюти і так далі. Зокрема зараз особливого попиту на валюту немає. Зараз немає імпортних операцій. Зараз немає як такої імпортної закупівлі", – зазначив експерт. 

Що стосується інших чинників, то Олексій Плотніков зазначив, що західні надходження, які треба зараховувати до державного бюджету, своєчасно поступають до резервів Національного банку, а вже НБУ продає ці резерви на ринку. І потім це зараховується до бюджету. Експерт вважає, що з цієї точки зору НБУ виконує функцію пом'якшення курсу та попиту, а також забезпечує технічну функцію зарахування іноземної допомоги до бюджету. 

"Те, що по завершенню березня було 42 потім, повернулася до 41-єї гривні за долар – не є чимось надзвичайним. Це не є тими коливаннями по яких можна було б сказати, що долар значно подешевшав. Це в принципі нормальні коливання на рівні ринку, на рівні попиту і пропозиції, і на рівні діяльності Національного банка, який виконує функції по утриманню контролю над рухом гривні", – підсумував Олексій Плотніков.

Читайте також на порталі "Коментарі" — в Україні стало на один банк менше: у НБУ зробили заяву.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини