Головна Новини Фінанси 2025 Путін заявив про крах долара, але реальність демонструє інше
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін заявив про крах долара, але реальність демонструє інше

Частка долара у світовій торгівлі встановила рекорд після заяв Путіна про масову відмову від американської валюти.

сьогодні, 15:35
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Попри заяви російського диктатора Володимира Путіна про крах довіри до долара та дедоларизацію світової економіки, статистика свідчить про зміцнення позицій американської валюти на глобальному ринку. 

Путін заявив про крах долара, але реальність демонструє інше

Російський диктатор Володимир Путін. Фото: REUTERS/Максим Шеметов

За даними міжнародної платіжної системи SWIFT, у грудні 2024 року частка долара у глобальних міжбанківських розрахунках сягнула історичного максимуму — 49,2%. Порівняно з листопадом 2024 року, частка долара у світових транзакціях зросла на 1,4%, а з початку 2022 року — на 7,3%. Це найвищий показник за останні 10 років. 

У той час як долар зміцнює свої позиції, частка інших валют, таких як євро та юань, скорочується. Європейська валюта використовується у 21,7% транзакцій — на 0,5% менше, ніж місяцем раніше та на 6,6% менше, ніж 10 років тому. Частка китайського юаня також знизилась — до - 3,75%.

На фінансових ринках домінація долара залишається ще більш очевидною: 89% транзакцій на біржах здійснюються в американській валюті, тоді як євро використовується лише у 6,5% угод.

Заяви Путіна та їхня невідповідність реальності

Російський диктатор неодноразово заявляв про "скукожування" долара та його занепад. За словами Путіна, адміністрація Джо Байдена нібито підірвала довіру до американської валюти через її використання як "зброї" в санкційній політиці проти Росії. Крім того, Путін заявляв, що американці "пиляють гілку, на якій самі сидять", а процес дедоларизації світової фінансової системи "вже не зупинити".

Однак ці заяви суперечать реальності. Дані SWIFT показують зростання попиту на долар у міжнародній торгівлі, що свідчить про стабільну довіру до американської фінансової системи навіть у період геополітичної напруги.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що з основних валют світу лише одна показала прибутковість за 2024 рік.

Також "Коментарі" писали про країни з найбільшим боргом перед МВФ. Україна серед лідерів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини