Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В четвер стало відомо про невдачу України в досягненні угоди з власниками її боргу на суму $2,6 мільярда, що ставить під загрозу плани реструктуризації боргу до травневого терміну виплати. Про це пише Financial Times.
Гроші. Фото: з відкритих джерел
Міністерство фінансів повідомило, що "розгляне всі можливі варіанти" і продовжить консультації. Якщо Києву не вдасться вчасно дійти згоди про реструктуризацію, він повинен буде оголосити дефолт за платежем у розмірі близько 600 млн доларів, який має бути здійснено наприкінці травня і прив'язано до показників економіки в 2023 році.
ВВП-ордери були випущені в рамках попередньої реструктуризації українського боргу 2015 року. Їх мета була у спонуканні кредиторів підтримати країну. Однак після вторгнення Росії 2022 року вони стали предметом різних сперечань, оскільки Київ і його західні партнери не хочуть, щоб їхні гроші йшли до приватних інвесторів, поки економіка відновлюється після російського вторгнення. Варанти передбачають виплату власникам, якщо річне зростання економіки України перевищить 3%, але Київ стверджує, що вони застаріли, з огляду на завдані збитки.
Раніше в МВФ заявили, що "якщо не вжити заходів", то варанти "являють собою серйозний ризик" для стабільності програми допомоги на 15,5 млрд доларів і реструктуризації Києвом облігацій на суму понад 20 млрд доларів у 2024 році.
Читайте також на порталі "Коментарі" — кредитно-рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній валюті на рівні обмеженого дефолту. Економічний експерт та кандидат наук з державного управління Юрій Гаврилечко стверджує, що дефолт мав би привести до підвищення життєвого рівня українців, тоді як уряд може обікрасти власне населення.
Новини