Головна Новини Фінанси 2025 Україна буде платити США 100 років поспіль: що криється за угодою про рідкоземельні метали
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна буде платити США 100 років поспіль: що криється за угодою про рідкоземельні метали

США так прописали угоду про рідкоземельні метали, щоб підпорядкувати собі Україну на сто років поспіль

сьогодні, 10:40
Поділіться публікацією:

У разі укладення угоди про корисні копалини загальний державний борг України може зрости до 266 мільярдів доларів, заявив в ефірі "Еспресо" економіст Олег Пендзин.

Україна буде платити США 100 років поспіль: що криється за угодою про рідкоземельні метали

США і Україна

За його словами, метою цієї угоди є фактичне визнання Україною боргу перед США за отриману в період президентства Джо Байдена грантову допомогу. Йдеться про суму в 100 мільярдів доларів.

Пендзин пояснив, що рентні платежі в Україні становлять близько 2 мільярдів доларів на рік. У разі спрямування 50% цих коштів до спеціального американського фонду це складатиме приблизно 1 мільярд доларів щорічно. Таким чином, Україна мала б виплачувати зазначену суму протягом ста років.

"Якщо враховувати суму 100 мільярдів, яку Україна отримала у вигляді грантів з 2022 року, то Україна повинна буде розраховуватися зі Сполученими Штатами 100 років поспіль", — пояснив Пендзин.

Наразі, каже експерт, державний борг України оцінюється в 166 мільярдів доларів, тоді як річний ВВП країни становить близько 180 мільярдів. Це означає, що суверенний борг сягає 80% ВВП. Якщо ж до цієї суми додати ще 100 мільярдів доларів, то боргове навантаження зросте до 266 мільярдів, що матиме критичні наслідки для державного бюджету.

Окрім того, Пендзин розповів, що американська сторона розглядала можливість створення в Україні спеціального фонду, підконтрольного США. Джерелом його фінансування могли б стати 50% доходів від видобутку корисних копалин, а в разі недостатніх надходжень – оренда портової інфраструктури та інші джерела. Фонд мав би слугувати механізмом повернення коштів до США відповідно до суми наданих грантів.

Водночас українська влада категорично заперечує існування боргу в 100 мільярдів доларів. Президент України наголосив, що така сума не фігурувала в жодних домовленостях. Згідно з його словами, Україна отримала 70 мільярдів доларів у вигляді військової допомоги та 30 мільярдів у форматі макрофінансової підтримки відповідно до законодавства США. Оскільки гранти є безоплатною допомогою, їхнє визнання борговими зобов’язаннями було б необґрунтованим рішенням, підсумував економіст.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що США і РФ хочуть разом видобувати рідкоземельні метали на території України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини