Головна Новини Фінанси 2025 В Україні зросла кількість підроблених грошей: які банкноти обирають шахраї
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні зросла кількість підроблених грошей: які банкноти обирають шахраї

У 2024 році на кожен мільйон справжніх банкнот гривні припадало 5,1 підроблених

18 лютого 2025, 13:14
Поділіться публікацією:

За даними Національного банку України, кількість підроблених гривень у 2024 році відчутно зросла, хоча й залишається контрольованою. Найчастіше фальшували банкноти номіналом 500 та 200 гривень. Експерти пояснюють це адаптацією зловмисників до нових реалій. Як розпізнати підробку та уберегти себе від шахраїв розбирались “Коментарі” посилаючись на НБУ.

В Україні зросла кількість підроблених грошей: які банкноти обирають шахраї

Фото: НБУ

В Україні на 1 мільйон справжніх гривневих банкнот припадало близько 5,1 підроблених. Це вищий показник, ніж у попередні роки, але все одно нижчий за рівень підробок, що спостерігався до війни. Приміром, у 2021 році цей показник сягав 7,1 підробленої банкноти на мільйон.

Особливо часто підробляються банкноти номіналами 500 грн та 200 грн, які становлять більшу частину фальшивок, що потрапляють до обігу. Це зумовлено високим попитом на ці банкноти через їх поширеність у повсякденних розрахунках. Водночас фальшивок з низьким номіналом (1, 5, 10, 20, 50, 100 та 1000 грн) значно менше — лише 4% від загальної кількості.

Найбільше підробляють банкноти старого зразка, тоді як нові гривневі банкноти з удосконаленим захистом займають лише 5,5% серед підробок. Це означає, що фальшивомонетники намагаються обходити систему за рахунок менш складних для підробки банкнот. Однак нові банкноти, що були введені в обіг між 2015 та 2020 роками, мають удосконалений дизайн і спеціальні захисні елементи, що робить їх значно важчими для підробки.

Цікаво, що в 2024 році підроблені іноземні банкноти складали менш як 1% від загальної кількості фальшивих грошей, із більшістю підробок серед доларів США. Європейські євро-банкноти були менш популярні серед фальшивомонетників.

Попри низький рівень підробок іноземних валют, Національний банк України рекомендує не здійснювати валютно-обмінні операції через ненадійні джерела та завжди перевіряти валюту у ліцензованих обмінниках.

Що робити, якщо є сумніви щодо справжності грошей? Важливо завжди уважно перевіряти банкноти під час розрахунків. Для цього слід звертати увагу на елементи захисту, такі як водяні знаки, голографічні елементи та спеціальні захисні стрічки. Якщо є сумніви, варто звернутися до банку, де проведуть дослідження і відшкодують кошти, якщо банкноти виявляться справжніми.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що на полицях із дрібними монетами може знаходитися цілий скарб, адже колекціонери пропонують за деякі монети до 150 тис. грн. У групі “Монтінекс” розповіли про дорогі обігові монети України.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини