Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У 2024 році економічний індекс залишається від’ємним, проте спостерігається його незначне зростання порівняно з 2023 роком. Це пояснюється покращенням оцінки доходів українців і можливостей у пошуку роботи. Водночас загальний індекс місцевого благополуччя погіршився у порівнянні з попереднім роком, знизившись з 0,08 до -0,01 за шкалою від -3 до +3. Така тенденція до зменшення простежується у більшості регіонів країни.
Доходи українців (фото з відкритих джерел)
Про це повідомляється у звіті аналітичного центру Rating Lab, який презентував нове дослідження щодо доходів населення України.
Водночас, за даними дослідження, показник легкості ведення бізнесу залишився незмінним.
Загалом відносно кращі економічні показники серед областей мають:
Найгірші результати зафіксовано у Херсонській, Сумській, Кіровоградській, Чернігівській, Полтавській, Миколаївській, Тернопільській, Запорізькій, Житомирській та Чернівецькій областях.
Також експерти зазначають, що мешканці обласних центрів загалом дають вищу оцінку економічній ситуації у своєму населеному пункті.
Щодо вікових категорій, суттєвих змін у сприйнятті економічної ситуації не зафіксовано. Єдиним винятком стала молодь віком 16-34 років, серед якої спостерігається позитивна динаміка на рівні +0,2 пункту.
Опитування проводилося серед 9681 респондента, при цьому у кожній області було опитано щонайменше 354 особи (відповідно до місця їхнього проживання на момент дослідження).
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що думають українці про можливість перемир'я з Росією у 2025 році. Більшість респондентів, які брали участь в опитуванні , не вірять у можливість перемир'я з Росією в 2025 році. Це стало відомо після завершення голосування, яке тривало з 30 грудня 2024 року.
На запитання про те, чи вірять вони у мир між Україною та Росією у 2025 році, понад 90 тис. користувачів відповіли таким чином: · Ні, не вірю — 50,98% (46 044 осіб); · Важко сказати — 21,48% (19 399 осіб); · Так, це наш порятунок — 14,42% (13 021 осіб); · Так, але це лише погіршить ситуацію для України — 13,12% (11 845 осіб). Зазначимо, що це не є соціологічним опитуванням, і всі учасники були унікальними користувачами, що відвідують сайт "Главкома", загальна кількість яких досягла 90 тис.
Новини