Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Україна потребує суттєвого реструктурування державного боргу, щоб уникнути дефолту, пише Financial Times. Видання підкреслює, що країні необхідно ефективно управляти запозиченнями для фінансування військових операцій та одночасного виконання зобов'язань за попередніми боргами.
Дефолт
Щоб зберегти стійкість перед агресією кремлівського диктатора Володимира Путіна, Київ має займати жорстку позицію на переговорах із власниками облігацій. Як підкреслюють журналісти, війни дорого коштують, і російська агресія вже обійшлася Україні в мільярди доларів. До початку конфлікту Україна вже мала складну фінансову ситуацію і реструктурувала свій борг у 2015 році після анексії Криму.
Наразі країні необхідно управляти запозиченнями, щоб фінансувати військові операції та одночасно виконувати зобов'язання за старими боргами. Це складне балансування, пише Financial Times, адже Київ повинен відповідати фіскальним очікуванням міжнародних кредиторів, чиї кошти використовуються для підтримки військових дій та економіки, та залишатися привабливим для приватних інвесторів, які відіграватимуть важливу роль у відновленні країни після війни. Однак ці вимоги конфліктують, оскільки Україна стикається з великими приватними заборгованостями на суму 20 мільярдів доларів, пише Financial Times.
Видання нагадало, що минулого тижня комітет власників облігацій відхилив запропоновану Україною пропозицію G7 щодо зниження загального боргу на 60% і скорочення річних купонних виплат. Їх контрпропозиція передбачала скорочення боргу на 22% і купон на 7,75%, що може призвести до відпливу капіталу з України, коли країні вкрай потрібні інвестиції. Це ставить під загрозу досягнення цілей зі зменшення боргу, необхідних для отримання кредиту від МВФ на суму 15,6 мільярда доларів США.
Кредитори мають право висловлювати свої вимоги, але їхня пропозиція значно нижча за очікування ринку щодо зниження боргу на 30-45%. Зменшення вимог до суверенного боржника є стандартним підходом у переговорах з реструктуризації. Однак ситуація України є винятковою, оскільки її боргова проблема виникла через російське вторгнення, а не через фіскальні помилки, підкреслило видання.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що кредитори України непохитні, і їх позиція може спричинити дефолт в країні уже в серпні.
Новини