Головна Новини Фінанси 2025 Якщо ви платите карткою, то можете робити цю помилку: вона може дорого коштувати
commentss НОВИНИ Всі новини

Якщо ви платите карткою, то можете робити цю помилку: вона може дорого коштувати

Як уникнути помилок при оплаті карткою, щоб не потрапити у неприємну ситуацію.

3 квітня 2025, 15:17 comments3245
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Безконтактні платежі стали частиною повсякденного життя, але разом із зручністю вони несуть і ризики. У поспіху або через неуважність можна легко зробити помилку, яка обійдеться занадто дорого. Дізнайтеся, як уникнути неприємних ситуацій і забезпечити безпеку своїх грошей при оплаті карткою.

Якщо ви платите карткою, то можете робити цю помилку: вона може дорого коштувати

Оплата карткою. Фото: Unsplush

Помилка 1: відсутність перевірки суми на терміналі

Одна з найпоширеніших пасток при оплаті карткою — механічна оплата без перевірки суми. На касі або в кафе люди часто швидко прикладають картку до термінала, навіть не дивлячись на екран. Це може призвести до неприємних сюрпризів.

Випадкова помилка продавця або системи може призвести до завищеної суми. Наприклад, замість 100 гривень термінал може списати 1000 гривень. Крім того, деякі шахраї використовують приховане "округлення", коли ціна вказана неправильно. Щоб уникнути цієї ситуації, варто завжди перевіряти суму перед підтвердженням платежу.

Помилка 2: незахищений PIN-код

PIN-код — це ваш останній рубіж захисту, і його потрібно тримати в секреті. Але як часто ви вводите його, не прикриваючи клавіатуру рукою? Зловмисники можуть легко дізнатися ваш код, якщо вони стоять поруч і стежать за вашими діями. Крім того, камери спостереження в магазині або кафе можуть зафіксувати введені цифри.

Щоб захистити PIN-код, вводьте його тільки після того, як переконалися, що за вами ніхто не спостерігає. Для більшої безпеки прикривайте клавіатуру термінала рукою, навіть, якщо здається, що нікого поруч немає. Також не використовуйте надто прості комбінації для пароля, наприклад, 1234 або 0000.

Помилка 3: відмова від підтвердження операції

Багато хто не бере чек або не зберігає електронне підтвердження платежу. Це здається зайвим, поки не виникнуть проблеми. Наприклад може відбутися збій у терміналі через який буде здійснено подвійне списання грошей. Також термінал може показати, що платіж не пройшов, але гроші все одно підуть із рахунку.

Крім того, може статися помилка підключення. Якщо інтернет-з'єднання нестабільне, транзакція може зависнути. Якщо виникне спірна ситуація, чек чи електронне підтвердження стане вашим доказом під час звернення в банк.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про наслідки обмеження карткових переказів для бізнесу та громадян.

Також "Коментарі" писали про інцидент, коли жінка випадково викинула флешку чоловіка у смітник — на ній зберігалося майже 4 млн доларів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини